„Kryminalni” wytropili złodzieja w Radomiu

flash Gorące tematy Paragraf

Ciężarówkę z ładunkiem wartości ponad 120 tys. złotych odnaleźli szydłowieccy policjanci – aż w Radomiu. Pojazd ten został skradziony na terenie naszego powiatu, przed dwom miesiącami.

Żmudne czynności funkcjonariuszy KPP, doprowadziły do ustalenia, gdzie znajduje się ten – duży i dość wartościowy łup na kółkach… Załadowany częściami do maszyn budowlanych pojazd skradziono we wrześniu br., na terenie powiatu szydłowieckiego.

W ubiegłym tygodniu szydłowiecka komenda poinformowała o odnalezieniu skradzionej ciężarówki i mężczyźnie,  który podejrzany jest o dokonanie tej kradzieży.
– Dzięki intensywnej pracy naszych „kryminalnych” udało si ę odzyskać naczepę wraz z ładunkiem, które zostały skradzione we wrześniu br. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że skradziona ciężarówka znajduje się na jednej z posesji w Radomiu. Te ustalenia potwierdziły się. Funkcjonariusze KPP odnaleźli naczepę. Odzyskany został również ładunek w postaci podzespołów oraz części do maszyn budowlanych, który znajdował się na pojeździe – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Wartość tej „wytropionej” przez szydłowieckich „kryminalnych” naczepy i znajdującego się w niej „maszynowo-budowlanego” ładunku, to ponad 120 tys. złotych.

– Pojazd i znajdujący się w naczepie ładunek znaleziono na posesji 38-latka. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Odzyskana naczepa wraz z ładunkiem, została przekazana właścicielowi. Wobec zatrzymanego mężczyzny, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru – poinformowała rzeczniczka szydłowieckiej komendy.

Jeśli przed sądem, podejrzanemu o tę „naczepową” kradzież winna zostanie faktycznie udowodniona, z takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.