Kubiec, Czarnecki i Dulęba

Gorące tematy Sport

74 zawodników, przede wszystkim amatorów, uczestniczyło w tegorocznej edycji Biegu Zygmuntów.

Ta sportowa impreza jest stałym elementem majowego, dwudniowego święta miasta – Szydłowieckich Zygmuntów. W minioną środę amatorzy długodystansowego biegania rywalizowali na 5-kilometrowej trasie. Oprócz biegaczy z Szydłowca i naszego regionu, na starcie pojawili się m.in. mieszkańcy Poznania, Łodzi, Kielc, Radomia, Starachowic, Skarżyska i Wodzisławia Śląskiego, a także Bliżyna i Wierzbicy. Wśród miejscowości z powiatu szydłowieckiego reprezentowane były: Jastrząb, Chlewiska, Mirów, Sadek, Ciechostowice, Cukrówka, Świerczek, Majdów i Gąsawy Rządowe.

W kategorii open w V Biegu Zygmuntów mężczyzn zwyciężył Dawid Kubiec ze Starachowic. Czas zwycięzcy, to mniej niż 17 minut(16.53.67). Natomiast drugie miejsce zajął Rafał Czarnecki z Bliżyna, a trzecie Zbigniew Dulęba ze Skarżyska-Kamiennej.

– Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna. Na podium znalazły się także:  II – Aleksandra Grzybowska z Szydłowca i III – Joanna Kaczmarzyk z Makowa – poinformowali organizatorzy tej dorocznej, majowej rywalizacji.