Las w szklanych słojach

flash Gorące tematy Rozmaitości
W niedzielne popołudnia orońskie CRP zaprasza dzieci i ich rodziców. Od maja do września odbywać się tu będą, ciekawe plastyczne warsztaty…
 – Te niedzielne „Spotkania ze sztuką”, to cykl regularnie organizowanych warsztatów. Atrakcyjne  gry i zabawy łączymy z zajęciami rozwijającymi  inwencję, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. Pomożemy także zrozumieć różne przejawy sztuki i kultury współczesnej, z którymi stykamy się w codziennym otoczeniu. A przy okazji skorzystamy z różnych możliwości technicznych, które oferują nasze pracownie i wykonamy „własne” dzieła sztuki – zachęcają przedstawiciele Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Podczas niedzielnych zajęć, organizatorzy starają się przybliżyć dzieciom i ich opiekunom wątki dotyczące aktualnych wystaw w CRP.  Tym razem inspiracją będą rzeźby Henry`ego Moore`, którego wystawa „Moc natury” prezentowana jest właśnie w Centrum Rzeźby Polskiej

– Prezentacja prac tego artysty to szczególna okazja do tworzenia ciekawych warsztatów artystycznych i prowadzenia rozmów o sztuce z najmłodszymi, naszymi gośćmi. Spotkania odbywać się będą od godz. 13 do 14. Składać się będą z 20-minutowego zwiedzania, połączonego z wymianą spostrzeżeń i krótkim opowiadaniem, po czym przystąpimy do pracy warsztatowej – realizacji zadania plastycznego według własnej inwencji z pomocą dorosłych – zachęcają organizatorzy tych edukacyjno-artystycznych warsztatów.

Na pierwszych zajęciach „Człowiek-rzeźba”, które odbyły się w poprzednią niedzielę, młodzi uczestnicy konstruowali gipsowe postacie na drucianym stelażu. W minioną niedzielę, podczas rodzinnych warsztatów pod hasłem „Rzeźby nie z tej ziemi” dzieci formowały abstrakcyjne, gipsowe rzeźby- w eksperymentalnej technice.

Natomiast na 10 czerwca zapowiedziano „Mikroświaty”. – Henry Moore nawiązywał także do form zaczerpniętych z natury, a jego monumentalne rzeźby doskonale wpisują się w pejzaż. Podczas zajęć spróbujemy wyjaśnić czym jest skala i dlaczego świat przyrody był tak istotny w pracach Moore`a. Dlatego w drugą, czerwcową niedzielę zapraszamy na warsztaty tworzenia leśnych, roślinnych kompozycji zamkniętych w szklanych słojach – zachęcają ich organizatorzy.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.