Łotewska kultura jesienią

Kultura

W pierwszej dekadzie września, na terenie parku przy pałacu Brandta odbędzie się cykliczna impreza pod hasłem Niespodziewany Początek Jesieni. Tym razem podczas niedzielnego festynu królować będzie kultura łotewska.

W ubiegłym roku na terenie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku  prezentowano kulturę Węgier. Na plenerowej scenie występowały nie tylko zespoły folklorystyczne. Poza koncertem  klasycznej muzyki węgierskiej, można było również popróbować tradycyjnych specjałów kuchni tego kraju. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.

W tym roku będzie podobnie. Tym razem prezentowana będzie kultura łotewska.Wrześniowa impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Edgarsa Bondarsa, ambasadora Łotwy w Warszawie.

– Od lat, nasze centrum organizuje imprezy o charakterze pikników rodzinnych, których celem jest przybliżenie świata sztuki osobom z najbliższej okolicy: Orońska, Radomia, Szydłowca, Skarżyska i Kielc. Jedną z nich jest Niespodziewany Początek Jesieni. W tym roku odbędzie się już po raz szesnasty, a tematem przewodnim będzie kultura łotewska. Planowane wydarzenia to min. koncerty, spektakle dla dzieci, animacje, pokazy filmów, specjalna wystawa, występy zespołów folklorystycznych, gra terenowa, warsztaty wyplatania wianków i rękodzieła, a także zajęcia plastyczne dla dzieci – zachęca Paweł Czyż, specjalista ds. promocji Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

XVI Niespodziewany Początek Jesieni odbędzie się 9 września, w godz. 13 – 19, na terenie parku CRP. Patronem medialnym łotewskiego festynu jest redakcja DWU-Tygodnika Szydłowieckiego.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.