Ludew, Skrzyniarz, Nojek i Kapturski

0
32

Czterech kandydatów rywalizować będzie o fotel burmistrza. W październikowych wyborach o to stanowisko ubiegać się będzie trzech kandydatów z lokalnych komitetów wyborczych i jeden partyjny – wystawiony przez lokalne struktury PiS-u.

O reelekcję ubiegać się będzie dotychczasowy burmistrz. Artur Ludewoficjalnie potwierdził ten zamiar. Podobnie jak w poprzedniej kadencji będzie on kandydatem wyborczego komitetu pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców –  Porozumienie Gospodarcze.

Kolejny kandydat, to obecny radny powiatowy Sławomir Nojek, ubiegał się on o funkcję burmistrza również w poprzedniej kadencji, z KWW „Sojusz Lewicy Demokratycznej”. Obecnie jest kandydatem popieranym przez wyborczy KWW „Alternatywa dla Szydłowca”.
Natomiast kandydatem Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej” jest Maciej Kapturski, nauczyciel i radny Rady Miejskiej. Szefem tego stowarzyszenia jest były burmistrz Andrzej Jarzyński, który funkcje burmistrza Szydłowca sprawował aż przez 12 lat. Wcześniejsze, przedwyborcze spekulacje, że to właśnie on ponownie spróbuje „powalczyć” w burmistrzowskich wyborach – okazały się jedynie spekulacjami jego adwersarzy…

Dużym zaskoczeniem jest – na razie jeszcze nieoficjalna, kandydatura 31-letniego Kamila Skrzyniarza z Szydłówka, z wyborczego komitetu Prawa i Sprawiedliwości. W poprzednich wyborach, burmistrzowską pretendentką z ramienia lokalnych struktur tej partii była Agnieszka Górska, obecna radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Burmistrzowskich kandydatów można zgłaszać do 26 września. Lokalni żartownisie twierdzą, iż nowego włodarza wskaże szydłowiecki – Kościuszko… Jednakże jak w poprzednich wyborach, burmistrza wybiorą go mieszkańcygminy Szydłowiec.

(Max.)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.