Matematyczne łamigłówki

Oświata

Po raz ósmy w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku odbył się konkurs „Łamigłówki matematyczne”.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele miejscowej PSP – Przemysław Łyżwa Barbara Hackiewicz. W tym roku w matematycznej rywalizacji uczestniczyli uczniowie z dwóch szydłowieckich szkół – PSP nr 1 i PSP nr 2 oraz PSP w Majdowie i PSP w Sadku.

– W finale konkursu tytuł Mistrza Logicznego Myślenia zdobyła Katarzyna Szlufik z PSP nr 2 w Szydłowcu. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kamienik z PSP w Sadku. Natomiast trzecie ex aequo Filip Orlicki z PSP nr 1 w Szydłowcu oraz Dominik Szcześniak z PSP w Majdowie. Rywalizacja była bardzo wyrównana, gdyż miejsca na podium dzielił tylko jeden punkt. Tytuł Szkoły, Która Uczy Myśleć w tej edycji wywalczyła drużyna z PSP nr 2 w Szydłowcu – poinformowała  Jolanta Kozłowska, dyrektorka PSP w Sadku.

Sponsorzy konkursowych nagród to: burmistrz Artur Ludew, przewodniczy Rady Miejskiej w SzydłowcuArtur Marek Koniarczyk, starosta Włodzimierz Górlicki i przewodnicząca Rady Powiatu Anita Gołosz, radny Rady Miejskiej w Szydłowcu Tadeusz Rut. To dzięki nim mogliśmy docenić zaangażowanie uczniów oraz nagrodzić ich wysiłki. Podziękowania składamy także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu – podkreślająπ organizatorzy „Łamigłówek matematycznych”.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.