„Metamorfozy” z Orońska

Kultura

W parku, przy pałacu w Radziejowicach prezentowane są rzeźby z kolekcji orońskiego CRP.

Tę „wyjazdową” wystawę ze zbiorów Centrum Rzeźby Polskiej, zorganizowaną na terenie zespołu pałacowo-parkowego we wsi Radziejowice, w powiecie żyrardowskim oglądać można do 16 września br. Zobaczą ją nie tylko turyści, ale również osoby ze świata artystycznego, ponieważ w tutejszym klasycystycznym pałacu, już od ponad 50 lat funkcjonuje Dom Pracy Twórczej…

Kuratorem tej plenerowej wystawy pod nazwą „Metamorfozy” jest Jarosław Pajek. Prezentowane są na niej prace wybitnych polskich rzeźbiarzy m.in. Gustawa Zemły, Marii Jaremy, Adama Myjaka, Jerzego Jarnuszkiewicza, Jacka Waltosia i Tadeusza Łodziany.

– Wystawa prac ze zbiorów orońskich, opiera się na wyborze rzeźb związanych z szeroko pojmowaną figuracją, rozumianą jako niewyczerpane źródło inspiracji, charakteryzujące się pewną ponadczasowością. Prezentowane dzieła ukazują przemiany stylistyczne i formalne zachodzące w rzeźbie polskiej od lat 50-tych do współczesności. Mamy tu przykłady przedstawień klasycznych, neoekspresjonistycznych, aż po formy abstrakcyjne – podkreśla Jarosław Pajek z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Eksponowane na tle wspaniałej przyrody radziejowickiego parku rzeźby ze zbiorów CRP, prezentowane będą do 16 września br.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.