Miłosne perypetie bieszkowskich i rogowskich rolników

Oświata

Idea obchodów Dnia Kobiet narodziła się w czasach, gdy panie nie mogły głosować, w pełni zarządzać swoim majątkiem, podejmować karierę akademicką ani marzyć o przypisanych mężczyznom zawodach.

Z biegiem lat, kobiety zdobywały kolejne prawa i w dzisiejszej Polsce doświadczamy rządów trzeciej już pani premier, nad oświatą czuwa czwarta z kolei minister Edukacji Narodowej, stolicą od wielu lat rządzi pani prezydent, a w większości szkół w gminie Mirów funkcje dyrektora sprawują panie.

Jak więc świętować Dzień Kobiet we współczesnej Polsce?

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być dostrzeżenie tego dnia wkładu pań w życie społeczne, rodzinne i polityczne naszego kraju; dowartościowanie roli matki, żony i koleżanki z pracy, podziękowanie za ich codzienną empatyczną, pełną troski i miłości obecność; sprawienie, by na zabieganej twarzy współczesnej kobiety godzącej opiekę nad ogniskiem domowym z obowiązkami zawodowymi pojawił się uśmiech.

Ten ostatni cel wyznaczyli sobie autorzy tegorocznego występu z okazji Dnia Kobiet, Karol Kaczmarzyk i Michał Gajewski. Z kreatywnym i pełnym zaangażowania udziałem klasy V zaprezentowali program artystyczny pt.”Rolnik szuka żony”, nawiązujący do popularnego programu telewizyjnego.

Utarła się tradycja, że 8 marca w role dziewcząt wcielają się chłopcy, tak więc i tym razem role kandydatek na żony rolników odegrali chłopcy. Mieli przed sobą nie lada wyzwania: wykonanie makijażu, dojenie krowy czy skrobanie ziemniaków, z których wywiązali się wzorowo, ku uciesze zgromadzonej widowni. Część chłopców wcieliła się w role zdesperowanych starokawalerstwem rolników szukających szczęścia w miłości, zaś dziewczęta zajęły się oprawą muzyczną wstępu. Na zakończenie akademii popłynęła moc gorących życzeń dla wszystkich pań i dziewcząt. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna, to w szkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.