Możesz „wytropić” dzielnicowego

Paragraf

 Aby przekazać dzielnicowemu informacje o lokalnych zagrożeniach można skorzystać z mobilnej aplikacji „Moja Komenda”. O zaobserwowanych niebezpieczeństwach i łamiących prawo nieprawidłowościach, można też informować policję poprzez Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 Aplikacja odnajdzie funkcjonariusza

Skontaktować się ze swoim dzielnicowym można m.in. przez aplikację mobilną „Moja Komenda”. Umożliwia ona wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

 Usługa jest bezpłatna

– Aplikacja „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna. Jeśli ktokolwiek posiada jakieś informacje, o tym że np. w jakichś miejscach dochodzi do przestępstw czy wykroczeń można o tym powiadomić dzielnicowego, który podejmie właściwe działanie by przeciwdziałać zagrożeniom – poinformowała sierz. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

O zaobserwowanych zagrożeniach można też informować policję poprzez Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  Każdy może skorzystać…

– Każdy może skorzystać z mapy wchodząc na stronę internetową policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. „wandalizm” lub „nielegalne rajdy samochodowe”. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych. Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez policję – zapewniają przedstawiciele KPP i zachęcają do wykorzystania z obu wspomnianych wcześniej  aplikacji.

Warto jednak pamiętać, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji policji nadal powinniśmy dzwonić na numery 997 lub 112.

Dzielnicowy pomoże

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu – każdy może prosić go o pomoc, czy też poradę. Zadaniem dzielnicowego jest pomagać w sprawach drobnych, począwszy od nieprawidłowego parkowania do spraw bardzo poważnych, jak przemoc w rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.