Mrozowe zagrożenia czyhają…

flash Paragraf

W nadchodzącym nieuchronnie okresie zimowym, kiedy zwłaszcza wieczorami i nocą zdarzają się coraz niższe temperatury, pojawia się realne zagrożenie dla zdrowia i życia z powodu wychłodzenia organizmu. Wiadomo, że dotyczy to najczęściej osób bezdomnych, ale także nietrzeźwych.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, policjanci prowadzą działania prewencyjne, zapobiegające skrajnemu wychłodzeniu, które może skończyć się tragicznie. Nasi funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, nadużywające alkoholu, potrzebujące pomocy. Również nasi dzielnicowi w czasie obchodu swojego rejonu będą docierać do osób, które z racji wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. W przypadku ustalenia takich osób, funkcjonariusze będą informować ośrodki pomocy społecznej  i udzielać im doraźnego wsparcia w razie pilnej konieczności – zapewnia sierż. Marlena Skórkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Chłodna i mroźna aura jest szczególnie niebezpieczna dla bezdomnych. Noc spędzona przez nich w ujemnej temperaturze – na parkowej ławce czy też w jakiejś opuszczonej ruderze, może skończyć się tragicznie… Dlatego nasi policjanci apelują: – Jeśli spotkasz bezdomnego potrzebującego pomocy, nie przechodź obojętnie. W mroźne noce o tragedię bowiem nietrudno…

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.