„Mundurowi” uczniów przestrzegali

Gorące tematy Paragraf

O bezpiecznym korzystaniu z internetu i o zagrożeniach, związanych z wiosennym wypalaniem traw dyskutowano podczas spotkania uczniów z „mundurowymi”.
W spotkaniu z dziećmi z szydłowieckiej „Jedynki”uczestniczyli funkcjonariusz z policyjnej komendy i strażak z PSP. Przestrzegali uczniów przed internetowymi zagrożeniami i tymi, które wynikają z wiosennego wypalania suchych traw i nieużytków.

– Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz strażak z PSP spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży zagrożenia z jakimi mogą się spotkać, korzystając w niewłaściwy sposób z internetu. Przestrzegali również przed przesyłaniem zdjęć i informacji na swój temat do sieci, a zwłaszcza przed nawiązywaniem znajomości za pomocą komunikatorów. Oprócz tego, w ramach akcji „STOP wypalaniu traw” omówiono zagrożenia i skutki związane z wiosennym wypalaniem traw – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.