Na śniegu jeździli bezpieczniej

flash Gorące tematy Paragraf

Zimowe warunki sprawiły, że kierowcy zastosowali się do śniegowo-lodowych utrudnień i jeździli zdecydowanie wolniej. Dlatego tym razem podczas policyjnej akcji mandatami ukarano tylko kilku drogowych „piratów”.

W poprzedni piątek szydłowieccy policjanci, po raz kolejny sprawdzali czy kierowcy na drogach naszego powiatu przestrzegają przepisów, dotyczących dozwolonej prędkości. Tym razem funkcjonariusze z szydłowieckiej komendy prowadzili kontrolno-prewencyjne działania w rejonach przejść dla pieszych oraz przy wjazdach do miejscowości, czyli już na terenach zabudowanych, gdzie  obowiązuje ograniczenie prędkości.

– Tym razem, podczas akcji „Noga z gazu” padał dość obfity śnieg i kierujący pojazdami zaczęli inaczej jeździć, zdecydowanie spokojniej. I najprawdopodobniej dlatego odnotowaliśmy znacznie mniej przypadków przekroczenia prędkości. Nasi funkcjonariusze przeprowadzili 54 pomiary prędkości pojazdów. Spośród tej ilości sprawdzonych aut, tylko 6 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Cztery z tych przypadków dotyczyły rejonu przejść dla pieszych, a dwa wjazdów do miejscowości – poinformował nas Marek Gawin, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu .

Sprawców piątkowych, drogowych wykroczeń ukarano mandatami w wysokości od 100 do 400 złotych. Żadnemu z tych kierowców nie zatrzymano prawa jazdy, co oznacza, że ich prędkościowe przekroczenia nie były zbyt duże.

 

(Max.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.