Nauczycielki z „Jedynki” szachowo przeszkolone

0
22
Uczestniczki szachowego szkolenia

Dwie nauczycielki z szydłowieckiej „Jedynki” uczestniczyły w szachowym szkoleniu. Uzyskały certyfikaty nadające im uprawnienia do prowadzenia zajęć szachowych dla początkujących w oddziałach przedszkolnych, szkołach podstawowych i gimnazjach.

W szkoleniu, w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole” uczestniczyło 100 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, a zajęcia odbywały się podczas trzech weekendów, po 24 godziny dydaktyczne. Uczestniczyły w nich dwie nauczycielki z szydłowieckiej „Jedynki” – Renata Jaraszek i Katarzyna Karpeta.

– W trakcie kursu nauczyciele zdobyli wiedzę metodyczną i merytoryczną z zakresu gry w szachy. Uzyskali umiejętności w zakresie planowania pracy z uczniem na zajęciach szachowych. Szkolenie zakończył turniej klasyfikacyjny, a jego uczestnicy otrzymali świadectwa i certyfikaty nadające im uprawnienia do prowadzenia zajęć szachowych dla początkujących w oddziałach przedszkolnych, szkołach podstawowych i gimnazjach. Każda ze szkół biorących udział w projekcie otrzymała sprzęt szachowy, w skład którego wchodzi 30 kompletów szachów i 2 tablice demonstracyjne. Uczestniczący w szkoleniu nauczyciele otrzymali pakiet materiałów edukacyjnych (szachowy poradnik metodyczny, 3-częściowy podręcznik do szkoły podstawowej oraz scenariusze zajęć szachowych) – poinformowali nas przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.