Nie było żadnej nadziei

Gorące tematy Oświata

Uczniowie z mirowskiej podstawówki pamiętali o 75. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. W ubiegły czwartek rozdawali nie tylko żonkile.
  Akcja społeczno – edukacyjna „Żonkile”, przypomina o żydowskim Powstaniu w Getcie Warszawskim. Noszone i rozdawane w każdą rocznicę wybuchu tego godnościowego wydarzenia żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję… W tegorocznej rocznicy uczestniczyli również uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie. Wcześniej, wraz z nauczycielami przygotowali papierowe żonkile, które w miniony czwartek rozdawali nie tylko na terenie swojej szkoły… Organizatorkami tego historyczno-edukacyjnego przedsięwzięcia były Agnieszka KawalecAgata Kuźdub i Małgorzata Tarabasz.

– W 75. rocznicę wybuchu powstania, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”. Grupa uczniów rozdawała na terenie szkoły i w okolicy żółte, papierowe żonkile, jako symbol pamięci o powstaniu i ofiarach tamtych czasów. Obejrzeli również prezentację multimedialną pt. „Nie było żadnej nadziei”, przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie – poinformowali przedstawiciele PSP.

 

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.