home
Advertisement

Nosić odblaski i skutecznie unikać oszustów

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Odblaskowa akcja obejmuje nie tylko najmłodszych. Również seniorom, szydłowieccy policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drogach.…

Wykorzystując tegoroczne obchody Dnia Seniora, które mieszkańcy gminy Orońsko świętowali w miejscowym Centrum Rzeźby Polskiej, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji wygłosili profilaktyczną prelekcję.

– Podczas tego sobotniego spotkania nasi policjanci omówili zasady bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Przedstawili zgromadzonym prezentację pt. „Bezpieczny senior – bezpieczny pieszy”. Ponadto funkcjonariusze KPP przestrzegali seniorów przed oszustwami metodą „na wnuczka” czy też „na policjanta”. Ostrzegali, że oszuści dzwonią do osób starszych i wykorzystując ich ufność podają się za wnuczka i proszą o pomoc finansową. W drugim przypadku oszuści podają się za policjanta i proponują pomoc w uniknięciu kary przez bliską osobę, która jest sprawcą wypadku drogowego. Na zakończenie spotkania w orońskim CRP policjanci rozdali uczestnikom spotkania elementy odblaskowe – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

(Max.)

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud