Nowości w podstawówce

0
11

Poza zmianą na stanowisku dyrektora, na dachu jastrzębskiej podstawówki pojawiły się urządzenia do pozyskiwania ekologicznej energii. To tylko niektóre zmiany w miejscowej PSP.

– Najważniejszą z nich jest zmiana na stanowisku dyrektora szkoły – obowiązki dyrektora, decyzją wójta gminy Jastrząb będzie pełnić w tym roku szkolnym Katarzyna PrzytułaBińkowska, która zastąpiła Zbigniewa Sarnata – napisano na szkolnej stronie internetowej.

Oprócz tej kadrowej zmiany jastrzębskiej w PSP pojawiły się trzy nowe nauczycielki: Aneta Majsiak-GromekKarolina Parszewska i Ewelina Janczyk.

Ważne jest również i to, że opuszczone przez gimnazjalistów pomieszczenia są racjonalnie zagospodarowywane. – A konkretnym tego potwierdzeniem jest otwarcie oddziałów przedszkolnych w zaadaptowanej części parteru szkoły, gdzie przez całe wakacje trwały prace remontowe – poinformowali przedstawiciele PSP.

Jednakże dla tutejszych uczniów najważniejsze jest to, że nie tylko podczas zajęć z wychowania fizycznego, będą mogli korzystać z wielofunkcyjnego boiska, które niedawno oficjalnie otworzono w pobliżu ich szkoły.

Warto również dodać, że widocznym efektem realizowanego na terenie szydłowieckiego powiatu i gminy Jastrząb ekologicznego projektu w ramach OZE, jest zainstalowanie na dachu szkoły ogniw fotowoltaicznych, które dostarczą tej placówce oświatowej prąd elektryczny, który wytwarzany będzie bez zanieczyszczania naturalnego środowiska.

 

 

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.