Oznakuj swój rower

flash Gorące tematy Paragraf

Szydłowieccy policjanci zachęcają do skorzystania z bezpłatnego znakowania rowerów. Ta prewencyjna akcja realizowana jest pod hasłem – „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower!!!”

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu apeluje do właścicieli rowerów o ostrożność i ich właściwe zabezpieczenie, nie tylko na posesjach prywatnych, ale również w miejscach publicznych – przy szkołach, sklepach oraz różnych instytucjach.

Rower, który nie jest w żaden sposób zabezpieczony i pozostawiony na chwilę np. przed sklepem, kusi potencjalnego złodzieja. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży należy zachować zdrowy rozsądek, a najlepiej przede wszystkim oznakować swój rower.

– Wtedy zostanie on  zarejestrowany w policyjnej ewidencji i w przypadku kradzieży jednośladu,  ułatwi naszym funkcjonariuszom jego odnalezienie. Rowery oznakować można w naszej komendzie, albo przy okazji różnego rodzaju festynów, imprez kulturalno – sportowych z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych – zachęca st. sierż. Marlena Skórkiewicz z KPP.

Komenda zaprasza

Rower można oznakować w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu, przy ul. Kościuszki 194 w każdą środę w godz. 9 -14, (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem tel. 48 617 72 26).

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.