Piesi ukarani i pouczeni

Gorące tematy Rozmaitości

Te prewencyjne kontrole, mają poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drogach naszego powiatu. I tym razem funkcjonariusze KPP szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.

Podczas ostatniej takiej akcji, funkcjonariusze szydłowieckiej komendy ujawnili „śladowe ilości” drogowych wykroczeń popełnionych przez kierowców. Ale spora grupa pieszych wykazała się – skrajną nieostrożnością, której nie da się racjonalnie „usprawiedliwić” jedynie pośpiechem…

– Dlatego po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i rozsądku na drogach. Pośpiech nie może być żadnym usprawiedliwieniem. Pamiętajmy również o noszeniu odblasków po zmroku, zwłaszcza poruszając się poboczami dróg nieoświetlonych. Pamiętajmy, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów – przypomina st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

– W trakcie prowadzonych działań pod nazwą „NURD”, nasi policjanci ujawniali jedno wykroczenie popełnione przez kierującego samochodem wobec pieszych. Stwierdzono również 1 wykroczenie rowerzysty, którego za przejeżdżanie przez przejście dla pieszych ukarano mandatem. Ponadto ujawniono także 9 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Na sprawców tych wykroczeń nałożono 3 mandatów i zastosowano 6 pouczeń. Wykroczenia popełniane przez pieszych to najczęściej przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz poruszanie się niewłaściwą stroną drogi – poinformował nas Marek Gawin, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.