Pijani i kryminalne wakacje…

flash Gorące tematy Paragraf

To były wyjątkowo spokojne święta. – Większość funkcjonariuszy KPP czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu szydłowieckiego. Dzięki temu policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń kryminalnych – podkreślają przedstawiciele komendy.

Podczas czterodniowego, świątecznego weekendu w szydłowieckim powiecie było dość spokojnie. Czuwający nad bezpieczeństwem policjanci zatrzymali tylko dwóch pijanych kierowców i interweniowali z powodu jednej, niegroźnej drogowej kolizji. Przestępstw kryminalnych w okresie przedświątecznym i świątecznym, na naszym terenie w ogóle nie było – przynajmniej takich przypadków w policyjnych statystykach nie odnotowano.

– W ramach tegorocznej akcji „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018” nasi policjanci, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego prowadzili m.in. wzmożone kontrole prędkości i zintensyfikowane kontrole stanu trzeźwości. Zwracali również uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, zwłaszcza znajdujących się na przejściach. Zdecydowanie reagowali także na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, a także na przestrzeganie przepisów przez kierujących motocyklami – poinformował Marek Gawin, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

– W poprzednią sobotę około godz.22 funkcjonariusze z szydłowieckiej KPP otrzymali informację o pojeździe, który wjechał do przydrożnego rowu na jednej z ulic Szydłowca. Na miejscu policjanci zastali 39-letniego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wielkanocną niedzielę kolejnego, nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymano na terenie gminy Orońsko około godz. 17.30. Badanie kierującego samochodem osobowym na zawartość alkoholu wykazało ponad 0,5 promila. Obu mężczyznom zatrzymano prawa jazdy, a sąd zadecyduje o dalszej karze dla nietrzeźwych kierujących – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.