Policjanci przedmedycznie przeszkoleni

0
8

Funkcjonariusze z szydłowieckiej komendy szkolili się z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Często się zdarza, że to policjanci są pierwszą służbą na miejscu zdarzenia np. wypadku drogowego i to oni udzielają pierwszej pomocy, reanimując poszkodowane osoby do czasu przyjazdu służb medycznych.

Aby ta przedmedyczna pomoc była w pełni profesjonalna i skuteczna, niezbędne są fachowe umiejętności w tej dziedzinie…  – Dlatego właśnie funkcjonariusze KPP uczestniczą w specjalnych szkoleniach, podczas których zdobywają umiejętności, które  pomagają im w codziennej służbie oraz przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia – podkreślają przedstawiciele szydłowieckiej komendy.

– Szkolenie odbyło się w budynku naszej komendy. W zajęciach prowadzonych przez policjanta szydłowieckiej „drogówki” – asp. Tomasza Salczyńskiego (posiadającego tytuł ratownika oraz instruktora kwalifikowanej pierwszej  pomocy), uczestniczyli policjanci wszystkich pionów z KPP w Szydłowcu. Instruktor podkreślał, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze cztery minuty, gdy dojdzie do zatrzymania krążenia. Podczas szkolenia policjanci poszerzali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Z wykorzystaniem fantomów ćwiczyli sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlakom – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.