Policjanci wśród uczniów i przedszkolaków

0
11

Funkcjonariusze z szydłowieckiej komendy odwiedzają szkoły i przedszkola na terenie naszego powiatu. Uczniom i przedszkolakom przypominają podstawowe zasady, dotyczące drogowego bezpieczeństwa.

Jak co roku, z początkiem nowego roku szkolnego, „mundurowi”   nie zapominają o bezpieczeństwie najmłodszych, dlatego prowadzą profilaktyczne spotkania w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu. Dzieciom i młodzieży przypominają m.in. o noszeniu elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym, kiedy nie tylko o poranku zdecydowanie pogarszają się warunki widoczności na drogach, a zmrok zapada coraz wcześniej…

– Podczas tych pogadanek w szkołach i przedszkolach, nasi policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii przekazują najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole i przedszkolu, jak również w drodze do tych placówek i powrotu do domu. Omówiono także zasady zachowania się w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

 

 

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.