Policyjne kontrole oznakowania

0
10

Na dwa tygodnie przed powrotem uczniów do szkół, szydłowieccy policjanci sprawdzają oznakowanie na drogach przy placówkach oświatowych. W przypadku stwierdzenia ewidentnych uchybień, mobilizować będą drogowych zarządców aby usunęli je jak najszybciej, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonariusze z „drogówki” przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego i działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Mimo, że do końca wakacji jeszcze kilka dni, mundurowi prowadzą kontrole oznakowania w pobliżu szkół i przedszkoli.

– W rejonach szkół i palcówek oświatowo-wychowawczych, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, nasi policjanci sprawdzają prawidłowość ustawienia i stan techniczny znaków drogowych, a także urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających oraz ich widoczność. W trosce o bezpieczeństwo dzieci młodzieży weryfikują również zasadność istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu oraz tzw. geometrii drogi. Działania te mają ma celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie tych placówek. Wszelkie nieprawidłowości na bieżąco będą przekazywane do zarządców dróg, aby niezwłocznie usunęli uchybienia, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem szkolnym – poinformowała nas st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.