Politechnika Świętokrzyska na 3 miejscu w Polsce…

0
15

Politechnika Świętokrzyska na bardzo wysokim 3 miejscu w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych 2018, mierzonego majątkiem najbogatszych Polaków. Ranking przygotowała firma Kuwik Ciesielski Family Office.

Zestawienie składa się z trzech części. Pierwsza pokazuje, która uczelnia statystycznie ma największe szanse, aby wychować przyszłego miliardera. Sprawdzano więc, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 milionów euro. W tej kategorii bezkonkurencyjna jest Akademia Górniczo-Hutnicza imienia Stanisława Staszica w Krakowie.

Druga część rankingu została przygotowana w oparciu o wartość zgromadzonego majątku najbogatszych absolwentów danych uczelni. Podium zestawienia pozostało w niezmienionej konstelacji. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, drugie Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, a trzecie Politechnika Świętokrzyska w Kielcach.

Ranking dostępny tutaj. http://kuwikciesielski.pl/wp-content/uploads/2018/06/Ranking_Szkol_Wyzszych_2018.pdf

Dlaczego warto studiować na Politechnice Świętokrzyskiej?

Politechnika Świętokrzyska to nowoczesna uczelnia. Ponad 70 laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę pozwala na prowadzenie badań naukowych i realizację zadań dydaktycznych na najwyższym światowym poziomie. Unikalne w skali kraju Centrum Laserowych Technologii Metali (wspólna jednostka Politechniki i Polskiej Akademii Nauk) posiada pełne zaplecze do prowadzenia badań w obszarze technologii laserowych i plazmowych.

Politechnika Świętokrzyska nawiązuje do tradycji założonej przez Staszica w 1816 r. Szkoły Akademiczno-Górniczej, najstarszej uczelni technicznej na ziemiach polskich,  mieszczącej się w Pałacu Biskupów Krakowskich.

Dobre kontakty z środowiskiem biznesowym sprawiają, że absolwenci uczelni są chętnie zatrudniani przez pracodawców. 95 % absolwentów PŚk znajduje zatrudnienie w pierwszym roku od ukończenia nauki a prawie połowa z nich już w trakcie studiów pracuje w zawodzie.

 

Siłą Politechniki Świętokrzyskiej są kreatywni studenci. Tu realizują swoje pasje, angażują siły w projekty studenckich kół naukowych, zdobywają nagrody w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. W tym roku drużyna łazika marsjańskiego znalazła się na podium najbardziej znanych zawodów tego typu, które odbywają się w USA. Znakomicie wypadli w swoim pierwszym stracie w wyścigach bolidów elektrycznych studenci z koła naukowego TUKielce Greenpower, którzy  zwyciężyli w debiucie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Do dyspozycji studentów jest nowoczesna hala sportowa.  Liczne koncerty, kabaretony, maratony filmowe, festiwale i przeglądy, oprócz tego prężnie działający chór akademicki i klub turystyczny nie pozwolą zapomnieć niepowtarzalnej atmosfery studiowania w Kielcach.

Uczelnia oferuje wygodne nowoczesne, o wysokim standardzie mieszkania studenckie. Wszystko w obrębie jednego kampusu, minutę od uczelni.

Studiuj na Politechnice Świętokrzyskiej (http://tu.kielce.pl/ruszyla-rekrutacja-na-studia-w-politechnice-swietokrzyskiej/ )

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.