Jak poradzić sobie z suchą i swędzącą skórą powiek w trakcie menopauzy?

Sucha skóra pod oczami ostro daje się we znaki kobietom po pięćdziesiątce. Spadek hormonów płciowych powoduje zmiany zarówno w naskórku, jak i w skórze właściwej. Warstwy naskórka stają się cieńsze, a jego komórki wolniej się dzielą. Redukuje się także liczba gruczołów potowych i łojowych, a to sprawia, że skóra staje się bardziej wysuszona – uszkadza się warstwa lipidowa, a sam naskórek jest odwodniony. Jeśli chodzi o skórę właściwą, zmiany podczas menopauzy następują w obszarze włókien kolagenowych. Ulegają one degeneracji, sztywnieją, maleje także ich gęstość (średnio o 2 proc. rocznie).

Menopauza sprawia także, że zmniejsza się także ilość kwasu hialuronowego, przez co skóra jest niedostatecznie nawilżona. Pojawiają się zaburzenia mikrokrążenia. W efekcie skóra jest blada, sucha i napięta. Szczególnie odbija się to na wyglądzie twarzy. Sucha skóra powiek wygląda wyjątkowo nieestetycznie i optycznie postarza twarz. Pojawiają się zmarszczki, które odbijają się na naszym wyglądzie. Czasem efekty przesuszenia skóry są dokuczliwe: swędząca skóra powiek to utrapienie niejednej z pań w okresie przekwitania.

Najlepszym rozwiązaniem na powyższe skutki menopauzy to dobry krem wygładzający, który przywróci gęstość naszej skóry. Takim produktem jest krem przywracający gęstość skóry Neovadiol Gf Kontur Oczu i Ust. Produkt świetnie sprawdza się przy problemach kobiet po pięćdziesiątce. Wygładza zmarszczki pojawiające się wokół oczu i ust. Jest także świetnym remedium na swędzenie skóry powiek. Neovadiol Gf Kontur Oczu i Ust został przebadany dermatologicznie na grupie ponad 50 kobiet. Aż 82 proc. z nich stwierdziło widoczną poprawę w wyglądzie swojej skóry – stała się ona bardziej gładka i mniej napięta. Do tego przynosił uczucie lekkości i przyjemnego komfortu. To wrażenie potwierdziło prawie 90 proc. z przebadanych kobiet. Tę orzeźwiającą formułę oparto na naukowej innowacji: Technologii Rekonstrukcji Tkanek. Proteic GF i Pro-Xylane to składniki, które pomagają lepiej odbudować skórę. Produkt jest w pełni hipoalergiczny i przetestowany także okulistycznie – jest bowiem przeznaczony przede wszystkim do suchej i swędzącej skóry powiek. Formułę wygładzającego kremu Neovadiol Gf Kontur Oczu i Ust wzbogacono o obecność wody termalnej Vichy.

To popularna substancja kojąca i nawilżająca, przeznaczona do nawilżenia suchej i wrażliwej skóry.  Ma ona również własności regenerujące. Krem nie zawiera parabenów, jest bezzapachowy i hipoalergiczny. Jego stosowanie przynosi też konkretne efekty: poprawia kontur ust, podkreśla spojrzenie i redukuje zmarszczki, a co najważniejsze, sprawia, że sucha skóra powiek staje się dokładnie nawilżona. Dużym plusem jest też aplikator, w jaki wyposażony jest Neovadiol Gf Kontur Oczu i Ust – ergonomiczna końcówka dobrze dopasowuje się do skóry wokoło oczu i ust, co zdecydowanie ułatwia aplikowanie kremu na twarz. Aplikator wykonany jest ze stopu stuprocentowo bezpiecznych i nietoksycznych metali. Przy każdym użyciu zapewnia uczucie kojenia wrażliwej i suchej skóry powiek. To przyjemne chłodzenie zauważyło i doceniło aż 90 proc. testujących kobiet w okresie menopauzy. Konsystencja kremu jest gęsta i bogata; tak zaawansowana substancja z łatwością wyrównuje zmarszczki. Podczas nakładania krem przekształca się w nietłusty, lekki żel, co wzmacnia uczucie komfortu dla wymagajacej skóry powiek.  Neovadiol Gf Kontur Oczu i Ust można stosować codziennie, rano i wieczorem.

Sucha skóra powiek wymaga szczególnej ochrony, szczególnie w trakcie menopauzy. Musimy więc pamiętać o jej właściwym nawilżaniu i stosowaniu dobrych produktów pielęgnacyjnych, które przyniosą jej prawdziwe ukojenie i poprawiają jej stan, a co za tym idzie, wygląd naszej twarzy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

"Katarynkę" i "Dym" odczytano w pawłowskiej podstawówce. W ten sposób szkoła włączyła się w Ósme Narodowe Czytanie. Tę czytelniczą akcję zorganizowała Renata Jasik, nauczycielka bibliotekarka we...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze