Prawie hektar zdrowia

flash Gorące tematy Rozmaitości

Między stadionem „Oronki” a Centrum Rzeźby Polskiej powstaje rekreacyjna oaza. To gminne przedsięwzięcie realizowane jest etapami.

Na odpowiednio wcześniej przygotowanych (odwodnionych i utwardzonych) terenach, sukcesywnie realizowane jest prozdrowotne przedsięwzięcie – Park Rekreacyjno – Wypoczynkowy.

– Ten rekreacyjny kompleks obejmuje obszar około 0,7 ha. Poza spacerowymi traktami, planujemy tu m.in. scenę widowiskową, plenerową siłownię, plac zabaw dla dzieci, miasteczko ruchu drogowego oraz bieżnię i boisko do plażowej siatkówki. Na realizację tych zamierzeń staramy się pozyskiwać wszelkie możliwe dofinansowanie z unijnych funduszy – podkreśla Henryk Nosowski, wójt gminy Orońsko.

Z informacji uzyskanych w miejscowym Urzędzie Gminy wynika, że około 40 tys. złotych pozyskano na wyposażenie plenerowej siłowni w niezbędne urządzenia do ćwiczeń, rehabilitacji i rekreacji. Z złożenia wynika, że to prozdrowotne przedsięwzięcie ma służyć mieszkańcom gminy i przyjezdnym, w różnym wieku. Z myślą o najmłodszych powstanie obszerny plac zabaw, nowoczesny i wyposażony w atrakcyjne urządzenia. Pieniądze na realizację tego zamierzenia (około 23 tys. zł) z funduszy Lokalnej Grupy Działania „Razem na Piaskowcu” otrzyma stowarzyszenie klubu „Oronka”.

Sfinalizują etapami

Henryk Nosowski, wójt gminy Orońsko. – Niezbędna infrastruktura jest już gotowa. Za pozyskane 196 tys. zł z LGD \\\”Razem na Piaskowcu\\\” powstały trakty piesze i miejsca parkingowe. Poza plenerową siłownią i placem zabaw, chcielibyśmy również urządzić scenę estradową, z miejscami siedzącymi (w postaci \\\”ruchomych\\\”, dostawianych miarę potrzeby krzeseł). Realizację tych zamierzeń wesprze, wynoszące około 30 tys. zł dofinansowanie od marszałka województwa mazowieckiego. Pozostałe przedsięwzięcia, wzbogacające ofertę Parku Rekreacyjno – Wypoczynkowego, planujemy sfinalizować w późniejszych terminach.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.