Private banking – czy karta kredytowa musi być droga?

Finanse

Banki działające na terenie Polski proponują rozwiązania różnym grupom klientów, w tym zamożnym. Czy karta kredytowa, po którą sięga osoba posiadająca znaczny majątek, musi być droga? Okazuje się, że niekoniecznie.
Karta kredytowa – co warto o niej wiedzieć?

Wśród kart płatniczych mogących znaleźć się w portfelu klienta, warto wskazać na karty kredytowe. Specjaliści podzielają zdanie osób z nich korzystających, że ten produkt bankowy jest jednym z najbardziej skomplikowanych. Aby nie okazało się, że karta kredytowa przyczyniła się do utraty płynności finansowej czy nawet zadłużenia, koniecznej jest poznanie mechanizmu jej działania.

Klienci zamożni są w dobrej sytuacji, bo nie muszą obawiać się, że za pomocą tego produktu narobią sobie długów. Co więcej, oni też najczęściej są świadomi tego, jak działa karta kredytowa, a w razie pytań, mają do dyspozycji specjalistów, którzy rozwieją ich wątpliwości.

Karty kredytowe dla zamożnych

Czym różnią się karty kredytowe przeznaczone dla klientów zamożnych od kart kredytowych, z których mogą korzystać pozostali klienci banków? Poza limitem środków, mowa również o fizycznym wyglądzie karty.

Karty kredytowe przeznaczone dla klientów zamożnych to prawdziwe dzieła sztuki. Widać to choćby na przykładzie karty Maserati World Elite MasterCard. Tę mogą posiadać w portfelu wyłącznie właściciele pojazdu marki Maserati. Uwagę warto też zwrócić na sposób wykończenia tej karty – jest to pierwsza na świecie metalowa i lakierowana karta kredytowa, która powstała ze specjalnego stopu metali.

Kartę Maserati World Elite MasterCard można zobaczyć pod tym adresem: https://www.lionsbank.pl/karta-maserati.

Design to nie wszystko – nie można zapomnieć o opłatach. W przypadku klientów zamożnych banki często rezygnują z pobierania opłat za obsługę takich kart. Przykładowo Lion’s Bank wychodzi z założenia, że nie naliczy klientowi opłat, o ile ten spełni stawiane warunki.

Wśród kart kredytowych oferowanych przez Lion’s Bank należy wskazać na kartę Credit MasterCard World (https://www.lionsbank.pl/karta-credit). Klienci korzystający z tej karty zostaną zwolnieni z opłaty za obsługę karty, gdy:

  • nie posiadają rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego – wówczas muszą w ciągu 12 miesięcy wykonać średnio 10 transakcji bezgotówkowych kartą miesięcznie lub transakcje na kwotę 5 000 zł – w przeciwnym razie zostanie naliczona opłata w wysokości 500 zł,
  • posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy – wówczas klienci również muszą wykonać 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub transakcje na kwotę 5 000 zł – w przeciwnym razie opłata wynosi 250 zł.

Patrząc na powyższe rozwiązania, śmiało można powiedzieć, że karta kredytowa przeznaczona dla klientów zamożnych wcale nie musi być droga. Możliwość uniknięcia opłat sprawia, że posiadanie takiego produktu jest szczególnie korzystne dla osób chętnie i często korzystających właśnie z kart płatniczych. Płacąc kartą kredytową za codzienne zakupy, szybko można spełnić warunki banku, omijając tym samym wszelkie opłaty.

Jesteś zainteresowany podpisaniem umowy o kartę kredytową z bankiem? Pod adresem: https://www.lionsbank.pl/karty możesz zapoznać się z aktualną ofertą przygotowaną dla klientów zamożnych przez Lion’s Bank. Może znajdziesz tam coś dla siebie?

1 Komentarz dla “Private banking – czy karta kredytowa musi być droga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.