Promują pozytywne myślenie

0
9

Szydłowiecka „Dwójka” uczestniczyła w edukacyjnym przedsięwzięciu „Myślę pozytywnie”. W ramach tego programu m.in. w psychologicznych warsztatach uczestniczyli uczniowie i ich rodzice, a także nauczyciele.

– W minionym roku nasza szkoła ponownie znalazła się w gronie placówek, które współpracują z Instytutem Edukacji Pozytywnej – w ramach projektu „Myślę pozytywnie”. Jest to program wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego. Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawienie do życia i ludzi – pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, daje poczucie szczęścia. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy, kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia, wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

W cyklicznych zajęciach warsztatowych uczestniczyli uczniowie klas: 5s,5c,4a PSP oraz 3a PG. Przeprowadzono także lekcje wychowawcze z wykorzystaniem scenariuszy zajęć, m. in. „Budowanie poczucia własnej wartości” i `”Asertywność”. Zorganizowano również spotkanie integracyjne: nauczyciele – rodzice i uczniowie klas 5c,s;4a. Ponadto w grudniu ubiegłego roku odbyło się szkolenie nauczycieli, przybliżające koncepcje programu „Myśl pozytywnie”.

– Dyskutowano na tematy związane z profilaktyką zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży. Dla uczniów klas 4a i 5c zorganizowano warsztaty pt. „Budowanie poczucia własnej wartości” i „Czy wytrwałość się opłaca?- samokontrola i wytrwałość”, prowadzone przez mediatora sądowego Iwonę Grelkę. Podczas zajęć zaproponowano uczestnikom metody i techniki, wspomagające pozytywne myślenie. Natomiast dla rodziców przygotowano warsztaty pt. „Mediacje w profilaktyce zdrowia psychicznego uczniów”. Oprócz tego wybrana grupa uczniów spotkała się z psychologiem, poruszone zostały problemy związane ze zdrowiem psychicznym uczniów – poinformowali przedstawiciele szydłowieckiej „Dwójki”.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.