Przedszkolny rozmach

Gorące tematy Orońsko

Po okresie przedszkolnego zastoju, w gminie Orońsko obserwujemy – przedszkolny rozmach. Wykorzystując „dobry klimat” do wspierania tego typu inwestycji, w ostatnich latach powstały tu dwie opiekuńczo-wychowacze placówki.
Pierwsza z nich, to ta w nieodległym sąsiedztwie gminnej siedziby, przy ul. Wesołej. Ten budynek wyróżnia się kolorową elewacją i dość nietypową na terenie tej gminy architekturą. Za ponad 1,1 mln złotych zrealizowano tu budowę budynku 2-oddziałowego przedszkola. Pierwszy z tych oddziałów (dla 24 dzieci) uruchomiono w październiku 2016 r. Natomiast drugi (przeznaczony także dla 24 przedszkolaków) udostępniono do użytku jesienią ubiegłego roku.

– Kolejną placówkę oświatowo-wychowawczą uruchomiono również w Tomaszowie. -To jedno-oddziałowe przedszkole urządzono w gminnym budynku, w którym kiedyś był sklep, a teraz funkcjonuje tam wiejska świetlica. W zaadaptowanym na potrzeby przedszkolaków budynku, z codziennej opieki korzysta 25 dzieci – poinformował wójt Henryk Nosowski.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.