Wiersze i pieśni patriotyczne

Oświata

W Publicznej Szkole Podstawowej odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Dzieci z klasy III pod opieką Mirosławy Parszewskiej zaprezentowały inscenizację, wiersze i pieśni patriotyczne.

– 226 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. Uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Pokreślili rolę i znaczenie słów takich jak – ojczyzna i patriotyzm – poinformowali organizatorzy.

– Nie zabrakło biało – czerwonej flagi państwowej, hymnu, pieśni patriotycznych oraz nazwisk Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego i Stanisława Małachowskiego. W swoim występie nasi uczniowie oddali klimat walk narodowowyzwoleńczych, emigracji podczas zaborów i ucisku Polaków przez okupantów i zaborców – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkoly Podstawowej w Bieszkowie Dolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.