Najlepsi z szydłowieckiej „Dwójki” i gimnazjum w Chlewiskach

Oświata

Powiatowe eliminacje odbyły się w miniony czwartek. Uczestniczyło w nich 35 uczniów, tworzących dziesięć drużyn z podstawówek i gimnazjów z szydłowieckiego powiatu.

– Część teoretyczną, dotyczącą przepisów ruchu drogowego przeprowadzono w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Natomiast praktyczną na terenie miasteczka ruchu drogowego, na osiedlu „Wschód”, które dzięki uprzejmości włodarzy miasta zostało odnowione, co umożliwi dzieciom nabywanie umiejętności praktycznych bezpiecznego poruszania po ulicach zgodnie z przepisami – poinformowała sierż. Marlena Skórkiewicz , rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.

W rywalizacji podstawówek zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szydłowcu. Wśród ekip młodzieżowych wygrali reprezentanci Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chlewiskach.

– Zdobywcy trzech pierwszych trzech miejsc w obu turniejowych kategoriach otrzymali puchary, dyplomy, kaski rowerowe wraz z elementami odblaskowymi. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał upominek oraz słodki poczęstunek, które ufundowali szydłowieckie starostwo i radomski WORD – poinformowała przedstawicielka policyjnej komendy.

Nagrody wręczyli I zastępca komendanta powiatowego policji w Szydłowcu mł. insp. Marek Filipiak, pani naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu starostwa Joanna Strzelecka oraz zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Zbigniew Mazurkiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.