Przeszłość i pamięć Szydłowca i okolic

Szydłowiec

V Gminny Konkurs Historyczny „Historia Ziemi Szydłowieckiej. Przeszłość i Pamięć” został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego i był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych gminy Szydłowiec.

– Tematyka obejmowała historię i dzieje Szydłowca od początków do dnia dzisiejszego, najważniejsze zabytki miasta i ich historię, postacie z nim związane i z okolicą oraz znajomość współczesnego Szydłowca – nazwy ulic, położenie ważnych budowli i instytucji, władze miasta. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i gminnego. Do pierwszego z nich przystąpiło 33 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych gminy Szydłowiec. Natomiast do drugiego  – gminnego zakwalifikowało się 14 uczniów.

Nagrody i dyplomy laureatom wręczył burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

Uczniowska czołówka

Laureatami V Gminnego Konkursu Historycznego \”Historia Ziemi Szydłowieckiej. Przeszłość i Pamięć\” zostali: I miejsce – Aleksandra Niziołek PSP w Sadku i Natalia Romelczyk PSP nr 1 w Szydłowcu. II – Karolina Drypa (PSP Sadek) i Patrycja Przygodzka (PSP nr 1). III – Eliza Kurowska PSP w Majdowie. Wyróżnienie – Aleksandra Skórkiewicz PSP nr 2 w Szydłowcu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.