Nasi walczyli o koronę miss i tytuł mistera

0
10

Za nami 11. już odsłona konkursu, który wyłania najpiękniejsze mieszkanki i najprzystojniejszych mieszkańców województwa świętokrzyskiego. W minioną niedzielę w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się gala, podczas której działo się bardzo wiele!  Całość z wprawą i lekkością poprowadził Conrado Moreno. Przed bardzo żywo reagującą publicznością zaprezentowały się panie pretendujące do korony Miss Województwa Świętokrzyskiego 2017, Miss Nastolatek Województwa Świętokrzyskiego 2017 oraz panowie ubiegający się o tytuł Mistera Województwa Świętokrzyskiego 2017.

W specjalnej choreografii

Wszyscy wystąpili w choreografii przygotowanej przez Huberta Stachurę, właściciela Studia Tańca i Ruchu Scenicznego Mimesis.  Kandydatki prezentowały się w m.in. strojach kąpielowych, bieliźnie i sukniach ślubnych.  W tej ostatniej prezentacji towarzyszyli im kandydaci na mistera. Ciekawym akcentem był również pokaz talentów. Wybrane panie decydowały się głównie na taneczne i wokalne popisy.

Nasi w konkursie

W gronie kandydatów znaleźli się reprezentanci powiatu koneckiego. Mimo że nie udało im zdobyć żadnych nagród i tytułów, to swój start w konkursie mogą uznać za bardzo udany. Kinga Stępień z Modliszewic zachwycała swoją idealną sylwetką, a Mateusz Pastucha ze Stąporkowa urzekał swoją naturalnością. Kinga jest studentką geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a Mateusz licealistą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Stąporkowie. Nasz mister wzbudził wielkie brawa wśród publiczności, kiedy na pytanie prowadzącego Conrado Moreno wyznał, że jest wielbicielem disco polo i zespołu Mig.

Skrzypce w roli głównej

Organizator konkursu Zbigniew Lisowski, który był jednocześnie scenarzystą i reżyserem koncertu finałowego zadbał również o bogatą część artystyczną. W trwającej niemal cztery godziny gali wystąpili m.in.  tancerze Studia Tańca i Ruchu Scenicznego Mimesis, Małe Skrzypeczki oraz Karolina Kolina, która na elektronicznych skrzypcach zagrała największe taneczne przeboje ostatnich lat.

Najpiękniejsi

W finale poznaliśmy najpiękniejszych mieszkańców województwa wybranych przez jury w skład, którego weszli m.in. znany stylista Björn Svenson. Koronę Miss Województwa Świętokrzyskiego zdobyła Magdalena Karoń,  Miss Nastolatek Województwa Świętokrzyskiego została Martyna Gabryś. Tytuł Mister Województwa Świętokrzyskiego przypadł Dominikowi Szostakowi.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.