Szlachetna akcja strażaków

Chlewiska

Z okazji tegorocznego jubileuszu druhowie z OSP Chlewiska zainicjowali cykl krwiodawczych akcji. Dotychczas na ich apel odpowiedziało 55 osób. Podczas dwóch dotychczasowych zbiórek krwi, zebrano jej prawie 18 litrów.

Strażacy ochotnicy z Chlewisk we wrześniu obchodzić będą jubileusz 90-lecia istnienia tutejszej OSP. Z tej okazji zainicjowali zbiórki, podczas których zamierzali pozyskać łącznie aż 90 litrów krwi. Niestety, pierwotnego jubileuszowego hasła  – 90 litrów krwi na 90-lecie OSP, przynajmniej  do dnia jubileuszu, nie da się w pełni zrealizować…

Pierwsza z tych szlachetnych akcji, przygotowana wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, odbyła się w styczniu br. w Publicznym Gimnazjum w Chlewiskach. Jej efekt to ponad 11,2 litrów krwi, którą oddało 25 osób (zgłosiło się 33, ale ze względów medycznych, nie wszyscy z nich mogli w tym dniu oddać krew). Kolejną zorganizowano w tej samej szkole, w kwietniu. Na apel druhów z miejscowe jednostki OSP odpowiedziało 17 krwiodawców. Tym razem w sali gimnastycznej PG pozyskano 7,6 litra krwi.

Trzecia zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 lipca. Tym razem jej organizatorzy zapraszają na plac przed strażacką remizą przy ul. Czachowskiego. Na chętnych krwiodawców, w godz. 9 – 12.30 czekać będzie mobilny punkt poboru krwi.

Obchody 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlewiskach zaplanowano na 3 września br. Oprócz jubileuszowych uroczystości przewidziano także, kolejną czwartą już zbiórkę krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.