Koparka spadła z kolejowego nasypu

Szydłowiec

Zgłoszenie o tym wypadku, na kolejowej trasie Radom – Tomaszów Mazowiecki dotarło do szydłowieckiej Państwowej Straży Pożarnej około godz. 13.20.

   Mężczyzna miał przygniecione nogi…

– Podczas prac remontowych z nasypu kolejowego w Chronowie spadła koparka. W tej budowlanej maszynie uwięziony został jej operator. Mimo urazów, 51-letni mężczyzna był cały czas przytomny, miał m.in. przygniecione nogi. Aby go uwolnić z metalowej pułapki trzeba było użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po wyciągnięciu go ze zniszczonej maszyny, poszkodowanego przekazano ekipie pogotowia ratunkowego – poinformowano nas w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu.

10 strażackich samochodów z 27 ratownikami

Zanim wyjaśniło się, że wypadek zdarzył się na terenie powiatu szydłowieckiego, informacja o tym nietypowym zdarzeniu dotarła również do strażaków z Radomia.

–  Nic więc dziwnego, że na miejscu zdarzenia zjawiło się aż 10 strażackich samochodów z aż 27 ratownikami…  Byli to zarówno strażacy – od Radomia, jak też od Szydłowca – relacjonowali uczestnicy sobotniej akcji. Oprócz tego przyjechała koparka z PKP i trzy samochody policyjne.

 Dostęp do poszkodowanego był utrudniony

 – Bardzo trudno było się dostać do tej wywróconej koparki i uwięzionego w niej jej operatora. Od miejsca sobotniego wypadku, do najbliższej drogi w tym rejonie Chronowa było blisko 300 metrów. Dostęp ze specjalistycznym sprzętem, do rannego mężczyzny był bardzo „pracochłonny i czasochłonny” i wymagał wielu nietypowych działań. Dlatego właśnie cała ratownicza akcja trwała blisko 3 godziny (2 godz., 45 minut) – podkreślają szydłowieccy strażacy.

Oprócz nich w akcji uczestniczyły cztery zastępy JRG nr 3 i nr 1 z radomskiej PSP orz OSP Orońsko, Strzałków i Mniszek.

 Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku

– Operator koparki poruszał się nią po torze. Z dotychczas nieustalonych przyczyn, obsługiwana przez niego maszyna zsunęła się z nasypu, a mężczyzna został przygnieciony przez koparkę. Poszkodowany w wypadku został odwieziony do jednego z radomskich szpitali. Nasi funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia – stwierdziła w rozmowie z TYGODNIKIEM sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.