Szkolna premiera utworu „Nie jedź luby”

0
29

W miniony czwartek w Publicznej Szkole Podstawowej w Guzowie odbyła się premiera teledysku Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Guzowianki”. Oprócz lokalnych sympatyków zespołu z Guzowa (gm. Orońsko) uczestniczyli w niej przedstawiciele władz powiatowych i gminnych. Starosta Włodzimierz Górlicki i wójt gminy Orońsko Henryk Nosowski podkreślali, że „Nie jedź luby” i teledysk do tego utworu – objawił nowe oblicze zespołu „Guzowianki” i zaskoczył licznie zgromadzoną publiczność, a poza tym ta lokalna grupa folkowa dobrze promuje gminę Orońsko.

Teledysk do najnowszego  utworu zespołu „Nie jedź luby”, nawiązuje  do wybuchu II wojny światowej i kampanii wrześniowej oraz jest wyrazem hołdu i czci dla ofiar tej wojny z terenu gminy Orońsko.

Nie jedź luby” to kolejna propozycja folkowego zespołu z Guzowa. Jest  to utwór – „o rozstaniu, tęsknocie i o wielkiej miłości, która przetrwała rozłąkę…”.  Słowa napisali wspólnie Wioletta Fijałkowska i Marek Mioduszewski. Natomiast „wojenny” teledysk, to pomysł  Rafała Sadowskiego z PR Studio. W „historycznych scenach” wystąpili członkowie Stowarzyszenia Rekonstruktorów Historycznych 51 pułku piechoty Strzelców Kresowych w Iłży.

Klip nagrywano m.in. na terenie gminy Orońsko (w Guzowie,  Łaziskach, Bąkowie, Orońsku, Chronowie i Chałupkach Łaziskich) oraz w Chlewiskach. Zdaniem jego realizatorów promuje m.in. „uroki naszego regionu i gminy Orońsko”…

Teledysk do piosenki „Nie jedź luby” można obejrzeć na fanpage`u Guzowianek na profilu społecznościowym Facebook lub w serwisie Youtube.

 

 

.

Folkowa wizytówka gminy Orońsko

„Najstarsze” z młodych Guzowinek śpiewają od ponad dwóch lat.

Kierowniczką Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Guzowianki” jest Wioletta Fijałkowska. Do tej muzyczno-wokalnej grupy należy aż 25 osób. „Trzon” zespołu, to 17 członków. Natomiast pozostała ósemka skutecznie „zgłębia” tajniki folkowej muzyki.

Ponadlokalną popularność „Guzowianki” zyskały w roku ubiegłym, kiedy nagrały folkową wersję piosenki „Błogosławieni miłosierni”, która stała się hymnem Światowych Dni Młodzieży.

Ponadto „Guzowianki” nagrały płytę z pięcioma kolędami. Nagrały również klip, do kolejnego autorskiego utworu – kołysanki dla synka pt.”Lulilanka”. Słowa napisał Marek Mioduszewski, a muzykę skomponowała opiekunka zespołu Wioletta Fijałkowska. Solistką w tym utworze była Irmina Pijarska

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.