Weekendowe ściganie drogowych piratów

Paragraf

I tym razem głównym zadaniem policjantów było – „zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze”.

 

Blisko 30 proc. drogowych wypadków

– Dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia. Pomimo to, jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych, wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W naszym kraju, dotyczy to – blisko 30 proc. wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami – podkreślają przedstawiciele zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

 

Policjanci wcześniej ostrzegali…

Weekendowe działania prewencyjno – kontrolne pod hasłem „Prędkość” prowadzone były na terenie całego Mazowsza.  Uczestniczyli w nich również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego szydłowieckiej KPP.

– W ramach akcji policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Przypominamy, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi w maju 2015 roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy – ostrzegali odpowiednio wcześniej, organizatorzy piątkowo-sobotnio-niedzielnej prewencyjnej akcji.

 

 

 Dyscyplinowali tych, którzy prędkość przekraczali

– W dniach 14 -16 lipca, włączając się w ogólnopolskie działania „Prędkość” szydłowieccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na głównych szlakach komunikacyjnych. Przede wszystkim dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci egzekwowali od kierujących stosowanie się do znaków drogowych określających bezpieczną prędkość jazdy. Nasi funkcjonariusze skontrolowali 75 pojazdów. Ujawniono 36 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Za te przekroczenia prędkości ukarano ich mandatami – poinformowała TYGODNIK sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

 

Apelujemy o rozważną jazdę

– W trakcie kontrolnych weekendowych akcji, na drogach na terenie naszego powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, którego przyczyną byłoby przekroczenie prędkości. Mimo to nadal i wciąż apelujemy do wszystkich  kierowców o rozważną jazdę i stosowanie się do ograniczeń prędkości – podkreśla rzeczniczka policyjnej komendy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ostrzega

Przypominamy, że każdy może odwiedzić stronę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pod niżej podanym adresem :

http://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html#&ui-state=dialog

Na KMZB znajdziemy miejscowości, ulice na których zaznaczone są punkty niebezpieczne zgłaszane przez obywateli, dotyczące m.in. przekraczania dozwolonej prędkości. W tych miejscach możemy spodziewać się policjantów, którzy będą sprawdzali czy kierujący poruszają się z odpowiednią prędkością i stosują się do przepisów ruchu drogowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.