Rowerowe przygotowanie

Rozmaitości

– Podczas zajęć prowadzonych przez Mariolę Tomczyk i Michała Mindę uczniowie zapoznali się z historią powstania roweru, poznali jego budowę i sposoby konserwacji. Przypomnieli sobie, jakie są niezbędne elementy wyposażenia rowerzysty i roweru. Z pomocą funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu – sierżant Marleną Skórkiewicz, aspirantem sztabowym Piotrem Ziębą oraz sierżantem sztabowym Grzegorzem Sobierajskim – poznali i utrwalili sobie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się drogach. Zapoznali się z najważniejszymi rodzajami znaków drogowych. Doskonalili technikę jazdy na rowerze pod czujnym, policyjnym okiem. Mogli też oznakować swoje rowery. Ponadto na zajęciach z autorką innowacji i pielęgniarką Wiesławą Bornicką, trzecioklasiści utrwalili i poszerzyli najważniejsze wiadomości i umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy – poinformowali przedstawiciele szkoły.

Na zakończenie szkolnej innowacji pedagogicznej „Rowerowy świat trzecioklasisty” zorganizowano rajd rowerowy do źródełka w Śmiłowie. – Po zebraniu poszczególnych sprawności, na zakończenie zajęć dzieci otrzymały „Odznakę Młodej Rowerzystki” lub „Odznakę Młodego Rowerzysty” – poinformowali organizatorzy.

Innowacyjna trzynastka

Uczniowie biorący udział w innowacji: Adam Bilski, Wiktoria Bodo, Patrycja Gilarska, Zuzanna Jędraszczyk, Weronika Kamińska, Olaf Kijas, Emilia Król, Gabriela Książek, Adrianna Pinda, Maja Sasin, Karolina Soból, Bartosz Stefański, Małgorzata Tarka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.