Jak zostać policjantem

Paragraf

Komendant wojewódzki ogłosił cztery rekrutacyjne terminy dla kandydatów do służby w policji. Te, które jeszcze pozostały przewidziano w sierpniu (22 sierpnia – 35 osób) i grudniu  (12 grudnia – 102 osoby). Zainteresowani pracą w  policji szczegółowe informacje mogą znaleźć na stronach internetowych lub uzyskać je w bezpośrednim kontakcie z pracownikami wydziałów kadr, najbliższej dla siebie komendy wojewódzkiej/miejskiej/powiatowej.

Służba w policji wymaga predyspozycji

– Zawód policjanta jest służbą i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji, a także chęci robienia w życiu czegoś pożytecznego oraz pracowania na rzecz społeczeństwa. Podejmując służbę w policji trzeba być odważnym, silnym psychicznie i odpornym na stres.  Będąc policjantem możesz robić w życiu wiele pożytecznego służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji. Wybierając swoją przyszłość warto wiedzieć, że policja oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju, a także uzupełniania swojego wykształcenia na poziomie studiów różnego stopnia i w ramach szkoleń specjalistycznych – zachęcają przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji.

 W Szydłowcu, Przysusze i Radomiu

Planowane przyjęcia do służby w policji dotyczą m.in. Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w Płocku i Radomiu, a także Komend Miejskich Policji w: Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach oraz Komend Powiatowych Policji w: Białobrzegach, Ciechanowie, Garwolinie, Gostyninie, Grójcu, Kozienicach, Lipsku, Łosicach, Makowie Mazowieckim, Mławie, Ostrowi Mazowieckiej, Płońsku, Przasnyszu, Przysusze, Pułtusku, Sierpcu, Sochaczewie, Sokołowie Podlaskim, Szydłowcu, Węgrowie, Wyszkowie, Zwoleniu, Żurominie i Żyrardowie.

 

Komendy czekają na kandydatów

Osoby  zainteresowane  przyjęciem  do  służby  w  policji  dokumenty powinny  złożyć osobiście w Komendzie Miejskiej / Powiatowej Policji lub w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu ul. 11 – ego Listopada 37/59 (parter)  we wtorek, środę, czwartek, w godz. 9- 13, (tel. 48 345 31 20, 48 345 20 15, 48 345 22 53, 48 345 20 63, 48 345 31 19, 48 345 29 53, 48 345 20 64).

Szczegółowe informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl).

 

 

Jakie służbowe wymagania?

Według „proceduralnych wymogów” służbę w policji pełnić może: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii; nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe; posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz \”zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych\” (podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować); dający rękojmię zachowania tajemnicy (stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych).

 

Gdzie znajdziesz szczegółowe informacje

Każdy kto rozważa służbę w policji, może odpowiedzi na swoje pytania znaleźć na stronach internetowych lub w bezpośrednim kontakcie z pracownikami wydziałów kadr najbliższej dla siebie komendy wojewódzkiej/miejskiej/powiatowej.

Link do strony z informacjami i plikami do pobrania:

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/ra/praca/sluzba-w-policji

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.