Studzenie zapędów drogowych piratów

flash Paragraf

Przez ostatnie trzy dni lipca na drogach naszego powiatu szydłowieccy policjanci kontrolowali czy kierowcy przestrzegają znaki, nakazujące ograniczenie prędkości zwłaszcza w terenach zabudowanych.

Te weekendowe profilaktyczno-prewencyjne działania pod hasłem „Prędkość”, przeprowadzono już po raz kolejny, w tegorocznym letnim sezonie. I tym razem szydłowieccy policjanci przypominali kierowcom, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Zasadniczym celem tych policyjnych, kontrolnych akcji jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Systematyczne studzenie zapędów drogowych piratów ma ograniczyć ilość komunikacyjnych tragedii na naszych drogach.

– Chodzi przede wszystkim o ograniczenie liczby tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy jeżdżą z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Dlatego apelując do kierujących pojazdami o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących nasi funkcjonariusze po raz kolejny przypominali również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka – podkreśla st. sierżant Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Od piątku do niedzieli, policjanci z szydłowieckiej „drogówki” dyscyplinowali kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do drogowych tragedii.  Efekty tych kontroli, to dwa zatrzymane prawa jazdy oraz  osiem mandatów za przekroczenie prędkosci w terenie zabudowanym.

 

Nie warto ryzykować

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

– Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, nie tylko podczas cyklicznych, kontrolnych akcji policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii – zapowiadają funkcjonariusze „drogówki”.

Przypominają również, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi 18 maja 2015 roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.