„Guzowianki” zachwyciły publiczność

Kultura

– „Guzowianki” po raz kolejny zachwyciły szydłowiecką publiczność, serwując jej ogromną dawkę energii i radości, a przede wszystkim dobrej muzyki w jeszcze lepszym wykonaniu – zapewniają organizatorzy koncertu.

Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki”, istnieje od 2014 r. Ta folklorystyczna grupa, kierowana przez Wiolettę Fijałkowską działa przy Publicznej Szkole Podstawowej w Guzowie (gm. Orońsko).

– W ramach nagrody otrzymanej podczas ubiegłorocznej „Sceny Zamek dla każdego”  została zaproszona na specjalny koncert w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek.

Rozpoczął się on w sali kameralnej. W pierwszej części „Guzowianki” zaprezentowały tradycyjne utwory ludowe we własnych aranżacjach. Gościnnie z zespołem zaśpiewali – Karolina Pietras–Berus, wokalistka Miejskiej Orkiestry Dętej oraz Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JPII. Przy akompaniamencie Kapeli Ludowej Bursów z Guzowa na zamkowej scenie zabrzmiały tak znane i lubiane piosenki jak „Czerwone jabłuszko”, „Poszła Karolinka”, „Karczmareczka” czy „Lipka zielona” – poinformowała Agnieszka Sobutka-Klepaczewska z Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek.

Druga część koncertu odbyła się na zamkowym dziedzińcu. Podczas tego plenerowego występu dziewczęta z zespołu zaśpiewały przede wszystkim  autorskie utwory grupy: „Pod zielonym dębem”, „Lulilanka” oraz „Nie jedź miły”.

– Na zakończenie swego występu młode śpiewaczki porwały widzów do tańca. W rytm polek i oberków granych przez kapelę wszyscy bawili się doskonale. Po koncercie goście udali się do Galerii „Kaplica Zamkowa” na pyszne ciasta i ciasteczka przygotowane przez „Guzowiankowe” mamy. Przy degustowaniu tych wszystkich pyszności, można było obejrzeć teledyski nagrane do piosenek, które widzowie mogli usłyszeć w programie koncertu – poinformowali organizatorzy koncertu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.