Vojasa, tokay i trudne dzieciństwo Beli Bartoka

Rozmaitości

– „Niespodziewany Początek Jesieni” to impreza, która w atmosferze pikniku rodzinnego co roku prezentuje inną kulturę narodową. Rok 2017 jest Rokiem Kultury Węgierskiej, dlatego też organizatorzy zdecydowali, aby to właśnie Węgrom zadedykować tegoroczny festyn – poinformował Paweł Czyż, specjalista ds. promocji z orońskiego CRP.

Współorganizatorem niedzielnej imprezy, która rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do godz. 19 jest Instytut Kultury Węgierskiej, a patronat honorowy objęła Ambasada Węgier  Polsce.

– Tym razem gwiazdą będzie węgierski zespól muzyczny Vojasa. A ponieważ muzyka węgierska ma zdominować tegoroczny festyn, oprócz koncertu wspomnianej grupy, usłyszymy klasyczną muzykę w wykonaniu kwartetu Molto Bene. Będą to pieśni z najpiękniejszych operetek Kalmana i Lehara, a zaśpiewa je Monika Świostek. Odbędą się również warsztaty śpiewu metodą Zoltana Kodalya, która zakłada, że każdy może śpiewać czysto a czytanie nut jest prostsze niż liter. Grupa aktorów warszawskich wykorzystując rekwizyty i lalki zaprezentuje czytanie performatywne książki „Bartok i drewniany książę”. Jest to opowieść dla dzieci i dorosłych o trudnym dzieciństwie i dorastaniu jednego z największych kompozytorów XX w. Beli Bartoka. Oprócz tego nie zabraknie stałych atrakcji: wielkiego malowania, węgierskiej gry terenowej, zabaw w glinie i konkursu z nagrodami. Będzie także degustacja tradycyjnych węgierskich potraw i win wytwarzanych w tym kraju – zachęca przedstawiciel Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.