Skutki śliskiej niedzieli – 5 osób rannych

flash Paragraf

A ile było faktycznie wszystkich stłuczek, czy samochodowych zderzeń z powodu śliskości – tego nie są w stanie potwierdzić ani strażacy, ani policjanci. Nie jest bowiem tajemnicą, że nie wszystkie takie przypadki przez „uczestników” tych kolizyjnych zdarzeń zgłaszane są mundurowym…

Długotrwałe, niedzielne opady spowodowały, że już od wczesnych godzin porannych na drogach naszego powiatu było bardzo ślisko. Nic więc dziwnego, że ci którzy w nadmiernym pośpiechu nie uwzględnili podczas kierowania autem tych trudnych warunków drogowych „lądowali” na plotach, w rowach czy też – na masce innego samochodu.

Niedzielne kolizje zainaugurował kierowca osobowego renaulta, który około godz. 5.30 uderzył tyłem swego samochodu w słup ogrodzenia posesji w Jastrzębiu. Spowodowane tym dość „dziwacznym” poślizgiem straty (znaczne uszkodzenie samochodu), wstępnie oszacowano na ponad 10 tys. złotych.

– Gdy strażacy zjawili się na miejscu tej komunikacyjnej kolizji, poza uszkodzonym pojazdem zastali dwie osoby. Obaj panowie odmówili pomocy przedmedycznej, której chcieli im udzielić nasi strażacy. Na szczęście lekarz pogotowia ratunkowego, które niedługo po nas przybyło na miejsce zdarzenia u osób, które jechały renaultem nie stwierdził poważniejszych obrażeń – poinformowano nas w komendzie szydłowieckiej PSP.

Tego samego dnia, około godz.13.30 doszło do zderzenia dwóch aut, na drodze w miejscowości Chronówek. W tej popołudniowej kolizji uczestniczyły opel vectra i audi. Jeden samochód zjechał z drogi i zatrzymał się na poboczu, a drugi znalazł się niemalże w przydrożnym rowie…

Z powodu tego niedzielnego zderzenia obrażeń ciała doznały trzy osoby, wśród poszkodowanych było również 6-letnie dziecko. Wszystkich rannych odwieziono do radomskiego szpitala. Strażacy z zawodowej JRG i OSP odłączyli zasilanie akumulatorów w obu samochodach oraz usunęli z drogi pokolizyjne pozostałości. Spowodowane niezachowaniem dostatecznej ostrożności straty z powodu uszkodzenia aut, oszacowano na około 15 tys. złotych.

Natomiast około godz.17 (niedaleko miejsca porannej kolizji) w Jastrzębiu zdarzyła się kolejna tego samego dnia – „śliskościowa przygoda” innego, pechowego kierowcy. Tym razem, z nieustalonych dotychczas powodów, volkswagen pasat zjechał nagle z drogi i znalazł się na chodniku. Obrażeń doznały dwie osoby, w tym 5-letnie dziecko. Po przebadaniu przez ekipę pogotowia ratunkowego poszkodowanych przetransportowano do szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *