Żłobek i integracyjne przedszkole

Okolice

Pod koniec ubiegłego roku w Gąsawach Plebańskich uruchomiono samorządowe przedszkole. Zlokalizowano je w rozbudowanej i przebudowanej, dawnej szkole podstawowej z mieszkaniem służbowym.

Ten wiejski żłobek sąsiaduje z integracyjnym przedszkolem, które gotowe było pod koniec ubiegłego roku. Natomiast oficjalne otwarcie żłobka, odbyło się na początku czerwca br. Rozbudowa i przebudowa dawnego budynku oświatowego na potrzeby przedszkola i żłobka, kosztowała około 1,2 mln złotych.

Ponad połowę pieniędzy potrzebnych na tę modernizacyjną inwestycję pozyskano z trzech źródeł: z rządowego programu „Maluch” oraz z unijnego wsparcia – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. Pozostała kwota pochodziła z gminnego budżetu.

Podczas żłobkowego otwarcia wójt gminy Jastrząb, Andrzej Bracha podkreślał. – Bez tego rządowego i unijnego wsparcia finansowo nie „udźwignęlibyśmy” tej ważnej dla rozwoju naszej gminy inwestycji.

Do dyspozycji podopiecznych są dwie sale (zabawowa i ta służąca do odpoczynku). Personel żłobka, to 7 osób. Najmłodszymi zajmują się cztery opiekunki.

Ze żłobkowej opieki mogą korzystać dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat. Rodzice, którzy zdecydują się aby ich dzieci korzystały z tej opiekuńczej oferty płacą miesięcznie około 400 złotych (200 zł – opłata stała + 10 zł dziennie za wyżywienie malucha).

– Nasza placówka czynna jest przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 17. Obecnie uczęszcza do nas 20 dzieci, czyli wszystkie przewidziane dla najmłodszych miejsca są wykorzystane –  poinformowała TYGODNIK  Jolanta Dujka, dyrektorka Gminnego Żłobka  w Gąsawach Plebańskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.