home

Strażacki jubileusz

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W 1927 r. w Chlewiskach powstała strażacka jednostka. Z tej okazji w najbliższą niedzielę druhowie z tutejszej OSP świętować będą jubileusz 90-lecia. Na tę uroczystość zaproszono m.in. czterech posłów z regionu radomskiego, przedstawicieli władz wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego i powiatu, a także komend – głównej, wojewódzkiej i powiatowej PSP oraz reprezentantów Zarządu Wojewódzkiego OSP. Jubileuszowe uroczystości…

W 1927 r. w Chlewiskach powstała strażacka jednostka. Z tej okazji w najbliższą niedzielę druhowie z tutejszej OSP świętować będą jubileusz 90-lecia.

Na tę uroczystość zaproszono m.in. czterech posłów z regionu radomskiego, przedstawicieli władz wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego i powiatu, a także komend – głównej, wojewódzkiej i powiatowej PSP oraz reprezentantów Zarządu Wojewódzkiego OSP.

Jubileuszowe uroczystości odbędą się w 3 września. Najpierw będzie poranna zbiórka (o godz. 10) jednostek na placu szkolnym Publicznego Gimnazjum. O godz. 11.30  rozpocznie się msza św. w kościele w Chlewiskach.

Natomiast od godz. 13 zaplanowano dalszą część strażackich obchodów jubileuszu. Przewidziano m.in. okolicznościowe wystąpienie prezesa OSP Roberta Gałązki, ślubowanie nowych członków Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej orz wręczenie odznaczeń. Po części oficjalnej zaplanowano m.in. artystyczne występy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud