home

Znowu płonęły nieużytki…

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

W ubiegłym tygodniu tylko przez trzy dni strażacy interweniowali aż 16 razy z powodu pożarów suchych traw i rolniczych nieużytków.…

Aż siedem pożarów nieużytków odnotowano w miniony wtorek na terenie naszego powiatu.

Płonące suche trawy i inne wyschnięte chwasty strażacy z zawodowej JRG i druhowie ochotnicy z okolicznych OSP gasili w: Mirowie, Szydłowcu (dwa pożary),  Guzowie, Korzycach i Dobrucie (również dwa razy).

Kolejne pożary na rolniczych nieużytkach gasili strażacy w minioną środę.

Najpierw spłonęło 15 arów w Orońsku, gdzie interweniowała miejscowa OSP. Później paliło się również w Bąkowie (20 a, gasiła OSP Dobrut) i Zbijowie Małym (40 a, interweniowała OSP Wola Korzeniowa). Kolejne 15 arów wyschniętych chwastów na nieużytkach spaliło się również w miejscowości Łaziska. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z szydłowieckiej JRG i OSP Orońsko. Popołudniowy pożar strawił również 20 arów suchych traw w Budkach, z ogniem zmagali się druhowie z miejscowej OSP.

W czwartek nieużytki rolne paliły się cztery razy. Zaczęło się w samo południe w Budkach, gdzie z dymem poszło blisko 1,5 ha. Z ogniem zmagało się aż pięć zastępów, z szydłowieckiej JRG oraz OSP Broniów, Pawłów, Wola Korzeniowa i Majdów. Potem na powierzchni około 10 arów, nieużytki paliły się w miejscowości Hucisko. Gaszeniem zajęli się druhowie z OSP Majdów. Natomiast wieczorem (ok. godz. 20), podobny pożar odnotowano w Krogulczy Suchej, gdzie ogień objął obszar ponad 10 arów. W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy z zawodowej JRG i OSP Orońsko. Godzinę później paliło się w Szydłowcu przy ul. Górnej. Płomienie „strawiły” 10 arów suchych traw, na rolniczych nieużytkach.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *