Piątkowe bezpieczeństwo pieszych

Paragraf

Już od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji  prowadzili kontrolne działania w ramach ogólnopolskiej akcji „NURD” (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego). Według inicjatorów te prewencyjne przedsięwzięcia „mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych”.

– Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych są to zachowania, które mogą doprowadzić do ciężkich obrażeń ciała bądź do śmierci pieszego – przestrzega st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa szydłowieckiej policji.

– W ramach tych kontrolnych działań stróże prawa zwracali także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, gdyż to oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego – podkreśla rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji.

Podczas 16-godzinnej, piątkowej akcji (w godz. 6 – 22) skontrolowano 231 pojazdów. Za drogowe wykroczenia ukarano 7 kierowców oraz 4 pieszych.

Apel do pieszych

– Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. Nie zapominajmy o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni na drodze a tym samym bardziej bezpieczni – apelują do wszystkich pieszych szydłowieccy policjanci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.