Potrzebna ostrożność i rozwaga

Paragraf

W poprzedni piątek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, dwaj aspiranci sztabowi Piotr Zięba i Remigiusz Basiak spotkali się z dziećmi z oddziału przedszkolnego i uczniami klas I-VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Gąsawach Rządowych.

Zasadniczym tematem tego profilaktycznego spotkania z funkcjonariuszami KPP było zachowywanie przez uczniów zasad bezpieczeństwa w czasie drogi do i ze szkoły. Zorganizowali je Mariola Tomczyk i Marcin Smolarski.

– Najpierw uczniowie wspólnie z policjantem przypomnieli sobie najważniejsze zasady  poruszania się po drogach publicznych pieszo, rowerem i samochodem. Utrwalili je, oglądając film „Bezpieczna droga z radami Spangeboba”. Policjanci zwrócili także uwagę słuchaczy na zachowanie ostrożności w czasie osobistego i wirtualnego (internetowego) kontaktu z osobami nieznajomymi. Uczniowie przypomnieli też numery alarmowe oraz jakie informacje trzeba podać osobie odbierającej taki telefon. Dzięki spotkaniu z policjantami uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili najważniejsze zasady prawidłowego poruszania się po drogach oraz uświadomili sobie, jak ważna jest ostrożność i rozwaga – podkreślają organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.