Rajd zabytkowych samochodów

Rozmaitości

W miniony piątek i w sobotę, stylowe zabytkowe auta można było zobaczyć także na terenie naszego powiatu. Ponieważ niektóre z nich miały po blisko 100 lat, nic więc dziwnego że jadąc po publicznych drogach, na niektórych odcinkach znacząco spowalniały ruch komunikacyjny…

Była to już 38 edycja tej motoryzacyjnej imprezy. W piątek, wystartowała ósma, ostatnia runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych 2017, czyli Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Jej organizatorem był Automobilklub Polska wraz ze Stowarzyszeniem Radomianie Razem.

Rajd podzielony był na kilka etapów i wystartował spod radomskiego hotelu „Aviator”. Podczas jednego z nich, w miniony piątek uczestnicy „zabytkowego” zlotu gościli na terenie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Natomiast w sobotę meta jednego z rajdowych odcinków była w Chlewiskach, gdzie na terenie wiekowej huty odbył się piknik z udziałem klubu zabytkowych pojazdów „Caar”. Wracając do Radomia, uczestnicy tej widowiskowej imprezy, w godzinach popołudniowych przejechali również przez Szydłowiec.

Poza klasyfikacją w „wiekowych kategoriach” (auta do 1945 roku – Jan Tejgman; z lat 1945 – 1960 – Roman Gawęda; 1960 – 1970 – Marian Pudełko; po 1970 – Jerzy Kękuś), przy radomskich fontannach odbył się motopiknik, podczas którego rozstrzygnięto konkurs elegancji pojazdów. Zwycięzcami zostali Alexandra Kaminskaja i Eugene Pavluschik z Białorusi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.