home

Wielofunkcyjne boisko sportowe

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Od 4 września 2017r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ciepłej mogą korzystać z nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego.…

Jego budowa trwała od września 2015 roku do czerwca 2017roku. Zakres prac okazał się ogromnym wyzwaniem, poczynając od prac przygotowawczych, następnie ziemnych, wykonanie podbudowy i kolejnych etapów związanych z budową i wyposażeniem boiska. Budowa była kosztowną inwestycją, którą finansowo wsparły sołectwa: Ciepła, Bąków, Łaziska, Zaborowie. Przeznaczyły na nią część swoich funduszy sołeckich.

Ogromną część prac wykonał samodzielnie nauczyciel wychowania fizycznego Marek Ślizak, poświęcając swój wolny czas. Pomagali w  pracach  także pracownicy  Zakładu Gospodarki Komunalnej w Orońsku, który jest podległy Urzędowi Gminy w Orońsku oraz sołtys wsi Ciepła Sylwester Wójcik.

Wybudowane boisko przyczynia się do prawidłowej realizacji podstawy programowej z wychowania fizycznego, według  której uczniowie mają opanować wiedzę i nabyć praktyczne umiejętności z takich dyscyplin sportowych jak piłka siatkowa, piłka koszykowa czy piłka ręczna. Ponadto świetnie się sprawdza przy prowadzeniu wszelakiego typu zabaw i gier.

Dyrektorka szkoły Jolanta Kacprzyk dziękuje wszystkim ofiarodawcom i osobom zaangażowanym w prace, dzięki którym powstała ta inwestycja.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *