Kolarska deszczowa rywalizacja

Sport

Organizatorem cyklicznego wyścigu było Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko. Partnerem tego przedsięwzięcia był powiat szydłowiecki, który ufundował również część nagród. Wśród uczestników niedzielnej imprezy byli miłośnicy kolarskiego sportu m.in. z: Warszawy, Lublina, Kielc, Wałbrzycha, Radomia, Puław, Skarżyska Kamiennej, Biłgoraja, Ostrołęki, Szydłowca, Wierzbicy i Orońska.

– Tym razem peleton przejechał nowo wytyczoną trasą, przebiegającą przez pogranicze gmin Orońsko i Szydłowiec, o dystansie 43 km (mężczyźni) i 28 km (kobiety). Młodzież do lat 15 miała do pokonania nieco krótszy odcinek – 14 km, a zawodnicy w wieku od 15 do 18 lat jechali na dystansie 28,4 km. Start i meta wyścigu była zlokalizowana w Łaziskach (gm. Orońsko), a trasa przebiegała przez miejscowości: Zaborowie, Zastronie, Wysoka, Zdziechów, Świniów i Ciepła – poinformował Cezary Wanko, przedstawiciel zarządu SOiRGO.

Zdobywczyni trzeciego miejsca, w rywalizacji pań – Joanna Sokołowska wraz z Piotrem Stanikiem trenuje młodzieżową drużynę kolarską, działającą przy tym lokalnym stowarzyszeniu z Orońska. Jej podopieczni również brali udział w niedzielnym wyścigu.W kategorii wiekowej do lat 15, Aleksander Wasik z drużyny SOiRGO Orońsko zajął trzecie miejsce.

– Uzyskiwane czasy oraz minimalne różnice pomiędzy czołowymi zawodnikami wskazują na bardzo wysoki i zarazem wyrównany poziom kolarzy startujących w naszym wyścigu. Fatalna pogoda, a także dodatkowe imprezy plenerowe, organizowane w miejscowościach na trasie przejazdu kolarzy, wymagały „podwyższenia warunków bezpieczeństwa” poprzez zaangażowanie dodatkowych sił, w szczególności druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Wysokiej oraz jednostek OSP z gminy Orońsko. Ponadto nad bezpieczeństwem uczestników wyścigu czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu oraz ekipy dwóch karetek ratownictwa medycznego – podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy

Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyścigu pomimo padającego deszczu.

Słowa podziękowania należą się również sponsorom, którzy zaangażowali się finansowo w przygotowanie wyścigu, a bez których nie byłaby możliwa organizacja tak dużego przedsięwzięcia.

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko

 

Wyścigowa czołówka

Najlepszy wśród mężczyzn powyżej 18 lat był Michał Ziułek z drużyny „Trenujrower”. 43- kilometrową trasę przejechał w czasie 01:04:48,50, (średnia prędkość 39,4 km/godz.). Drugie miejsce zajął Jarosław Kleczaj (Bike Shop Racine Team) z czasem (01:04:48,51), a trzecie Dariusz Kaleta (01:04:48,53).

Wśród pań wygrała Anna Ordyńska z SSC Suchedniów, dystans 28 km przejechała w czasie 00:50:20,79 (średnia prędkość na trasie wyniosła 33,8 km/godz.). Drugie miejsce zajęła Anna Banaszak, również z SSC Suchedniów, a trzecie Joanna Sokołowska, reprezentująca drużynę z Orońska, trenującą pod auspicjami Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

W kategorii kobiet do lat 15 zwyciężyła Katarzyna Szczęsna (UKS MDK Tytan Radom) z czasem 00:29:02,07, (średnia prędkość 29,3 km/godz.). Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Muszyńska, a trzecim Magdalena Żak.

Natomiast wśród mężczyzn do lat 15 najlepszy okazał się Piotr Prokopczuk z drużyny LKK Start Tomaszów Mazowiecki, (900:29:43,670. Drugi był Iwo Sola – UKS MDK Tytan Radom, a trzeci Aleksander Wasik z drużyny SOiRGO Orońsko.

Przeprowadzono także klasyfikację zawodników w kategorii wiekowej od 15 do 18 lat, w której zarejestrowali się wyłącznie mężczyźni. W tej kategorii na metę jako pierwszy wjechał Paweł Gładyś z STC Skarżysko-Kamienna, drugi był Maciej Traczyk, a trzeci Filip Zakrzewski z UKS MDK Tytan Radom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.